05/27/2018
Nawigacja











.
Witamy na internetowej stronie Szkoły Podstawowej im.Jana Pawła II w Sobieszczanach.
Informacja
Od dnia 1 lutego 2016r. zawarte treści i materiały na stronie będą archiwizowane i sukcesywnie usuwane.
Dziękuję wszystkim internautom odwiedzającym witrynę oraz uczniom i absolwentom za kontakt, dostarczanie wspomnień, materiałów i zdjęć od początków tworzenia się oświaty w naszej miejscowości do chwili obecnej.
Gromadzone i zawarte treści w latach 2009 - 2015 r. były również wynikiem współpracy z mieszkańcami, rodzicami uczniów, nauczycieli i przyczyniły się do poznania rozwoju oświaty, wartości i miejsca naszej szkoły w środowisku.



W związku z pojawieniem się nowej strony internetowej naszej szkoły, brakiem współpracy i kontaktu z administratorem - obecna strona, http://spsobieszczany.tnb.pl - z dn: 01.09.2016r. nie udostępnia zawartych materiałów.

Informacje od dn. 09.02.2016r., są zamieszczane na nowej stronie przez innego administratora.


/administrator/
Bezpiecznie do szkoły.
Dziecko jako pasażer

Mimo, że według statystyk, większość rodziców wozi foteliki, to wciąż są tacy, którzy lekceważą ten obowiązek. Przypominamy, że o tym, czy dziecko musi siedzieć w foteliku, czy może podróżować bez niego, decyduje już nie jego wiek (12 lat), ale wzrost. Zgodnie z obowiązującymi przepisami dziecko powinno podróżować w specjalnym foteliku do momentu, aż przekroczy 150 cm wzrostu.

Jest jednak jedno odstępstwo od tej reguły. Dziecko można przewozić bez fotelika, gdy waży więcej niż 36 kg i ma co najmniej 135 cm – wtedy może podróżować na tylnej kanapie bez podstawki. Bez fotelika może podróżować także trzecie dziecko w wieku co najmniej 3 lat, w przypadku gdy nie da się poprawnie zapiąć na tylnej kanapie 3 fotelików. Zakazane jest natomiast przewożenie dzieci poniżej 150 cm na przednim siedzeniu, bez fotelika. Przepisy zabraniają dodatkowo przewożenia dzieci do lat 3 pojazdami niewyposażonymi w pasy bezpieczeństwa.

I na koniec jeszcze jedna rada: ze względów bezpieczeństwa, dziecko pod szkołą należy wysadzać z samochodu od strony chodnika lub pobocza, nie zaś od strony jezdni.

http://moto.onet.pl
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 358,390 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie